جدید ترین مطالب
بخش بایگانی

تک چینک دانلود مقاله و پروژه دانشجویی

تحقیق ساخت هاي ثابت و واحدهاي آزاد (گونه گوني ها در ساختمان سازي
در دسامبر 1964 در اتحاديه معماران هلندي پيشنهادهايي شد كه طرح كلي و روشي براي طراحي مسكن تطبيق پذير با استفاده از ساخت ثابت (نگهدارنده Support) و واحدهاي آزاد (واحد جدا شدني Detachable Unit) را نشان مي‌دهد
ادامه مطلب
بتن سبک سازه ای و غیرسازه ای
بتن سبک با توجه به ویژه گی های خاصی که دارد دارای کاربردهای مختلف می باشد که برحسب وزن مخصوص و مقاومت فشاری آن تفکیک می گردد. در بتن سبک مقاومت فشاری برمبنای نمونه‌های استوانه‌ای استاندارد شده، پس از 28 روز نبايد کمتر از 17 Mpa باشد. وزن مخصوص آن نبايد از 1850 kg/m^3 تجاوز نمايد که معمولاَ بين 1400 kg/m^3 و 1800 kg/m^3 است.
ادامه مطلب
کتاب لاتین مرجع مهندسی پل طراحی لرزه ای جلد سوم چِن و دوآن
دانلود کتاب لاتین مرجع طراحی لرزه ای پل وای فاه چِن و لیان دوآن
در میان تمام موضوعات مهندسی، مهندسی پل، احتمالا سخت ترین است که برای ایجاد یک کتابچه راهنمای کاربر، زیرا آن را شامل زمینه های مختلف هنر و علوم است. این نه تنها نیاز به دانش و تجربه در طراحی و ساخت پل دارد، بلکه اغلب شامل فعالیت های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی می شود. از این رو، می خواهم به سردبیران و نویسندگان تبریک بگویم و این حجم ضخیم را درک کرده و وقت و انرژی را برای این که در کوتاه مدت آن را تکمیل کنم اختصاص داده ام. نه تنها اولین کتابچه راهنمای مهندسی پل تا آنجا که می دانم، بلکه شامل اطلاعاتی است که قبلا در اختیار مهندسان پل قرار نگرفته است. این تقریبا تمام جنبه های مهندسی پل را شامل می شود، به جز تجزیه و تحلیل های اولیه و ساخت و ساز درست پل ساختمان ها، اعضا و بنیادها. البته مهندسی پل چنین موضوع مهمی است که مهندسان همیشه باید برای اطلاعات و راهنمایی های اضافی فراتر از کتابچه راهنما باشند
ادامه مطلب
تحقیق حقوق و قوانين شهرسازي كاربري فضاي تفريحي و باز
نقش و وظيفه شهرداري در برنامه ريزي و مديريت فضاي فرهنگي و تفريحي :
بند 6 از ماده 55 قانون شهرداري ها ، وظايف شهرداري را اين گونه تعريف مي كند :
« تاسيس موسسه هاي فرهنگي و بهداشتي و تعاوني مانند بنگاه حمايت مادران ، نوانخانه ، پرورشگاه ، درمانگاه ، شير خوارگاه ، تيمارستان ، كتابخانه ، كلاس هاي مبارزه با بي سوادي ، كودكستان ، باغ كودكان و امثال آن در حدود اعتبارات مصوب » به عهده شهداري هاي است   « شهرداري در اين قبيل از موارد و همچنين در مورد موزه ها ، خانه هاي فرهنگي و زندان ، با تصويب انجمن شهر از اراضي و ابنيه متعلق به خود با حفظ مالكيت ، به رايگان و يا با شرايط معين به منظور ساختمان و استفاده به اختيار موسسه هاي مربوط خواهد گذاشت . » ( سعيد نيا ، 1379 )
وظيفه شهرداري در احداث و مديريت زمينهاي بازي :
براساس بند 21 از ماده55 قانون شهرداري ها ، شهرداري موظف به ايجاد باغ كودكان است . يكي از اجزاي جدا نشدني پارك كودكان ، زمين بازي براي كودكان است و اين بند به طور ضمني وظيفه احداث فضاي بازي كودكان را بر عهده شهرداري مي نهد . ( سعيد نيا ، 1379 )
ادامه مطلب

پروژه تصفیه آب 7x

دوشنبه 06 آذر 1396
پروژه تصفیه آب 7x
مقدمه
گسترش روز افزون جوامع بشري و پيشرفت در زمينه‌هاي صنعتي، هرچند که امتيازات  ويژه اي بهمراه داشته است وليکن مشکلات عديده اي را نيز براي اجتماعات به ارمغان آورده است. يکي از اين مشکلات ، فاضلاب حاصل از اماکن مسکوني و فعاليت واحدهاي صنعتي مي‌باشد. از آنجا که دفع غير صحيح فاضلابهاي خانگي و صنعتي اثرات نامطلوبي بر روي محيط زيست دارد، تصفيه هرچه کاملتر فاضلابها اهميت بيشتري مي‌يابد. فاضلابهاي خانگي و از آن مهمتر فاضلابهاي صنعتي بعلت داشتن مواد آلي و معدني ، در صورت دفع در محيط باعث آلوده شدن آبهاي سطحي و زيرزميني گشته و در نتيجه استفاده مجدد از آب براي بهترين کاربرد آن با مشکل مواجه مي‌گردد. همچنين استفاده از آب براي مصارف مختلف و نياز شديد به آب در هر منطقه از ايران ، ما را برآن مي‌دارد که از به هدر رفتن آب به هر شکل جلوگيري کرده و با تصفيه فاضلابهاي خانگي و صنعتي که از حجم زيادي نيز برخوردار هستند در جهت تأمين آب مورد نياز قدم برداريم.
ادامه مطلب
پروژه مسائل و مشكلات مدير گروههاي آموزشي
مقدمه
درانجام هر کاری وتحقق بخشیدن به اهداف کم وبیش مشکلاتی پیش روی مجریان امرخواهد   بود .مسلماً گستردگی کارموجب افزوده شدن بر میزان مسائل ومتعاقباٌ حجم مشکلا ت خواهد شد .آن چه که باید بیشتر به آن توجه نمود این است که در انجام کارهای بزرگ وخطیر ،علی رغم اینکه وجود مشکلات اجتناب ناپذیر می نماید ،کوچکترین مشکلات پیامدهایی راخواهند داشت که چون نوع کار ارزش بالایی دارد ،این پیامدها نیز چشمگیرتر جلوه می نمایند .درواقع می توان گفت که اگر به ارزش کار توجه شود ،مشکلات بزرگ درکارهای کوچک شاید قابل چشم پوشی باشند اما مشکلات کوچک درکارهای بزرگ وشایسته نباید نادیده گرفته شوند وبا دیده غفلت از آنها گذشت .درک گذشته بشری به مانشان می دهد که پیشبرد کارها وتحقق اهداف همواره مستلزم سازماندهی امور می باشد .بر این اساس سازمانهای مختلف جهت تحقق اهداف مختلف به منصه ظهور می رسند .هدف توسعه وپیشرفت درهر جامعه مسلماٌ با ارزشترین هدف هر جامعه به حساب می آید وتحقق این هدف را باید سازمانهایی بر عهده گیرند . شاید بتوان گفت که مراکز علمی وپژوهشی وبخصوص دانشگاهها مهمترین مؤسساتی می باشند که می توانند بیشترین کمک راجهت محقق ساختن این هدف داشته باشند .اینکه جامعه تا چه اندازه ودرکدام زمینه ها بتواند پیشرفت وتوسعه یابد ،دردرجه اول به عملکرد همین مؤسسات وابسته باز می گردد .به عبارتی می توان گفت هر اندازه زمینه لازم برای فعالیت مؤسسات علمی وپژوهشی بیشتر فراهم گردد ،می توان عملکرد بهتری رااز آنها انتظار داشت .
ادامه مطلب
گذر از سخت کوشی مشقت بار
«گذر از سخت‌کوشیِ مشقت‌بار» نام یک سمینار است که «دارن هاردی» در آن به سخنرانی پرداخته است. هاردی در واقع یکی از بهترین و موفق‌ترین ناشران و سخنوران آمریکاست. او همچنین برای روزنامه‌ی نیویورک تایمز هم مطالبی می‌نویسد که جزو یکی از پرمخاطب‌ترین و محبوب‌ترین ستون‌های این روزنامه به شمار می‌رود.
هاردی علاوه‌بر نوشتن و انتشار کتاب، سخنرانی‌هایی هم دارد که در قالب‌های صوتی و تصویری در سراسر دنیا منتشر می‌شوند و مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار می‌گیرند. دارن در این سمینار به شما می‌آموزد چگونه سیستم‌عاملی طراحی کنید که شما را به اهدافی برساند که از تصور آن‌ها هم وحشت داشته‌اید. او به شما می‌آموزد چگونه با انتخاب‌های کوچک و ثابت‌قدم‌بودن در آن‌ها به تغییرات عظیم دست پیدا کنید.
در ادامه بخشی از این سمینار را می‌خوانیم: «کار سخت صرفا جزئی از موفقیت است، در عین حال به این معنی نیست که اگر فقط سخت کار کنیم نتایج مورد نظر خود را در کارآمدترین راه ممکن ایجاد می‌کنیم. تمرکز، زمان، انرژی، پول و… در کنار کارِ سخت یک روش خاص و مولد است.» سمینار گذر از سخت‌کوشی مشقت‌بار با دوبله‌ی فارسی صوتی منتشر شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
ادامه مطلب
تحقیق و محتوای پاورپوینت راجب پروفسور مجید سمیعی
پاورپینت و تحقیق کامل راجبه زندگی و کارهای پروفسور مجید سمیعی
این پاورپوینت و محتوا کامل ترین و زیبا ترین پاورپوینت هست
- لایه باز
- گرافیک بالا
- دارای تصاویر استفاده شده - تحقیق ها - فونت ها و...
- قابلیت ویرایش و تغییر رنگ
از هر لحاظ عالی و مناسب
و...
در صورت خریداری و نا رضایتی از محتوا و محصول تمام مبلغ پرداخت شده بازگشت داده می شود.
ادامه مطلب
سوالات عمومی آزمون استخدامی شرکت نفت
در این فایل pdf گزیده ای از سوالات آزمون عمومی شرکت نفت در ادوار گدشته همراه با پاسخ تشریحی موجود می باشد . سوالاتی که نه تنها برای داوطلبان آزمون های استخدامی شرکت نفت بلکه برای سایر آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی هم مفید خواهد بود.این فایل متشکل از سوالات دروس ادبیات - کامپیوتر- معارف- علوم سیاسی-ریاضیات- زبان عمومی و همچنین سوالات گزینش استخدامی می باشد.
ادامه مطلب

کتاب درگوشی ها

دوشنبه 06 آذر 1396
کتاب درگوشی ها
کتاب “در گوشی ها” نوشته سرکار خانم دکتر سارا ناصرزاده، پژوهشگر، روان درمانگر جنسی و مشاور زوج ها است، که ایشان در منطقه ی مان هاتان شهر نیویورک یکی از روان درمانگران جنسی موفق می باشند. این کتاب خلاصه سه دوره برنامه ای با عنوان “در گوشی ها” است که در آن به مسائل عاطفی و جنسی و پرسشهای شنوندگان پرداخته می شد. در زبان فارسی کتابی در زمینه مسائل عاطفی و جنسی مشابه این، که در عین داشتن زبانی صریح و روشن کاملا مؤدبانه و اخلاقی همراه با رعایت کامل عفت کلام و عرف جامعه مسلمان کشور ایران و دیگر کشورهای فارسی زبان، و در عین سادگی، کاملا علمی و بر اساس نتایج آخرین پژوهشهای دانشمندان، و در عین ایجاز، بسیار کامل و فراگیر باشد، تقریبا وجود ندارد.
ادامه مطلب